همه مناطق كشور داراي پژوهش سراهاي دانش آموزي مي شوند


وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مناطق کشور دارای پژوهش سراهای دانش آموزی می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، علی اصغر فانی در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی مدرسه علامه حلی 3 تهران با بیان اینکه از راهبردهای آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است ، اظهارکرد : ما دوران کمّی را پشت سر گذاشته ایم و آنچه باید مورد توجه قرار گیرد ارتقای کیفیت است.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش در قالب پژوهش سراهای دانش آموزی جشنواره های جابرین حیان را برای دانش آموزان ابتدایی و جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی را در مقطع متوسطه و همچنین برگزاری المپیادهای دانش آموزی را در دستور کار دارد تصریح کرد : این جشنواره ها با هدف شناسایی استعدادهای دانش آموزان و رشد و توسعه آموزشی برگزار می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون در سطح کشور حدود 500 پژوهش سرای دانش آموزی فعال است که استعدادهای اساسی دانش آموزان در این مراکز شناسایی و رشد پیدا می کند خاطرنشان کرد: طبق هدف گذاری دولت یازدهم برای پژوهش سراهای دانش آموزی، قرار است هر منطقه آموزشی توسعه یافته و کمتر توسعه یافته حداقل دارای یک پژوهش سرا باشد.

فانی افزود : حدود 720 منطقه آموزشی داریم که 520 منطقه آن پژوهش سرا دارد و امیدواریم در سالهای 95 تا 96 همه مناطق دارای پژوهش سراهای دانش آموزی بشوند و همگام برای توسعه ایران اسلامی کار کنند.

همه مناطق کشور دارای پژوهش سراهای دانش آموزی می شوند

تاریخ انتشار سه‌شنبه 25 اسفند 1394
نام منبع پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش
شماره مطلب 52
دفعات دیده شده 865
آخرین مشاهده 2 روز پیش