چرا مدرسه اینترنتی ثمین؟

شبكه هوشمند آموزش (iranischool.com) كه با همكاري گروه مهندسی ثمین و مرکز آموزش های راه دور وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازي شده است، يكي از فعاليتهاي مورد نظر براي ارتقاي سطح آموزشي فرزندان کشورمان مي‌باشد و در نظر دارد با روش‌هاي نوين آموزشي، دوره‌هاي آموزش غيرحضوري خود را جهت استفاده دانش اموزان جمهوري اسلامي ايران برگزار نمايد. اين دوره‌ها ويژه دانش‌آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم است كه بصورت اختصاصي برگزار‌مي‌گردد. اين طرح، ارائه بسته‌هاي آموزشي چندرسانه‌اي، پرتال پشتيباني با خدمات متنوع آموزشي از طريق اينترنت‌ آزمون‌هاي الكترونيكي آنلاين، مسابقات و سرگرمي‌هاي علمي و فرهنگي را دربرمي‌گيرد.

در ضمن این امکان برای دانش اموزان خارج از کشور می باشد که با تحصیل خود در این مدرسه مدرک رسمی اموزش و پرورش کشور ایران را دریافت نمایند.

ارتباط با ما
 • آدرس: تهران - خ ستارخان - خ شهرآرا - روبروی ک 18 - پ 163
 • تلفن: 88244902
 • تلفن: 44064273
 • تلفن: 44093604
 • ایمیل: support[@]iranischool[dot]com
جزییات مطلب
 • آغاز انتخاب رشته تحصيلي از پايه نهم 25 1395 10:52


  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش گفت:‌ دانش‌آموزان متوسطه ازامسال می توانند در پایان پایه نهم ، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند .

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، علی زرافشان درخصوص انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش‌آموزان مقطع متوسطه پایه نهم اظهارکرد:‌ در برنامه درسی ملی تأکید شده هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در این مقطع تحصیلی انجام شود و براین اساس در سال‌های اخیر درس کارو فناوری به مجموعه دروس دوره ابتدایی و متوسطه اول اضافه شد که در این درس زمینه آشنایی دانش‌آموزان با رشته‌های تحصیلی و مشاغل موجود در بازار فراهم شد .

  وی افزود:‌ دانش‌آموزان در درس هنر نیز با رشته‌های زمینه هنر آشنا می‌شوند. در درس کار و فناوری بستر لازم برای آشنایی دانش‌آموزان با فرآیند انتخاب رشته فراهم و پروژه‌ای تعریف شده که در فرآیند اجرای آن دانش‌آموز با همکاری مشاور و معلم کار انتخاب رشته را انجام می‌دهند و از طریق این پروژه با علائق خود و نحوه انتخاب رشته آشنا می‌شوند .

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ از سه ماه گذشته آموزش مشاوران و مدیران مدارس که کار اصلی هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را برعهده دارند، آغاز شد .

  وی افزود: امسال طرح حضور یک روزه در هنرستان‌ها را اجرا کردیم تا دانش‌آموزان پایه نهم با رشته‌‌های هنرستانی نیز آشنا شوند .

  زرافشان در خصوص عدم امکان تغییر رشته دانش‌آموزان در فرآیند جدید هدایت تحصیلی بیان کرد:‌ برای دانش‌آموزان همچنان این فرصت فراهم است تا در بین رشته‌های موجود در شاخه نظری تغییر رشته دهند اما در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش چون دروس مشترک با شاخه نظری محدود است از گذشته امکان تغییر رشته با محدودیت‌هایی همراه بود .

  به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، وی بیان کرد:‌چهار عامل استعداد، ‌علاقه، نیاز و امکانات در انتخاب رشته دانش‌آموزان مؤثرند همچنین در بحث استعداد و علاقه دانش‌آموزان شش مؤلفه دخالت دارد که عملکرد تحصیلی دانش‌آموز و آزمون‌های استعداد سنج و رغبت سنجش بخشی از آنهاست .

     خبر | علمی
  نام منبع: اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران
  شماره مطلب: 59
  دفعات دیده شده: 1489 | آخرین مشاهده: 18