چرا مدرسه اینترنتی ثمین؟

شبكه هوشمند آموزش (iranischool.com) كه با همكاري گروه مهندسی ثمین و مرکز آموزش های راه دور وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازي شده است، يكي از فعاليتهاي مورد نظر براي ارتقاي سطح آموزشي فرزندان کشورمان مي‌باشد و در نظر دارد با روش‌هاي نوين آموزشي، دوره‌هاي آموزش غيرحضوري خود را جهت استفاده دانش اموزان جمهوري اسلامي ايران برگزار نمايد. اين دوره‌ها ويژه دانش‌آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم است كه بصورت اختصاصي برگزار‌مي‌گردد. اين طرح، ارائه بسته‌هاي آموزشي چندرسانه‌اي، پرتال پشتيباني با خدمات متنوع آموزشي از طريق اينترنت‌ آزمون‌هاي الكترونيكي آنلاين، مسابقات و سرگرمي‌هاي علمي و فرهنگي را دربرمي‌گيرد.

در ضمن این امکان برای دانش اموزان خارج از کشور می باشد که با تحصیل خود در این مدرسه مدرک رسمی اموزش و پرورش کشور ایران را دریافت نمایند.

ارتباط با ما
 • آدرس: تهران - خ ستارخان - خ شهرآرا - روبروی ک 18 - پ 163
 • تلفن: 88244902
 • تلفن: 44064273
 • تلفن: 44093604
 • ایمیل: support[@]iranischool[dot]com
جزییات مطلب
 • ستاره هاي خون آشام 14 1395 10:42


  تحقیقات جدید حاکی از وجود تعداد شگفت‌آوری از ستاره‌های عظیم در کهکشان راه شیری است که دارای رابطه‌ای خشونت بار با یکدیگر هستند و یک ستاره با مکیدن گازهای ستاره کناری، به یک ستاره خون آشام غول پیکر تبدیل می شود.

   محققان با استفاده از تلسکوپ VLT در رصدخانه جنوبی اروپا در شیلی، ستارگان عظیم O-type را مورد بررسی قرار داده اند. این ستارگان بسیار داغ و بی نهایت درخشان هستند و دمای سطح آنها بیش از 30 هزار درجه سانتیگراد گزارش شده است؛ جرم این ستارگان 15 برابر خورشید است و تا یک میلیون برابر نیز درخشان تر از خورشید باشند.

  محققان در این مطالعه نور ساطع شده از 61 ستاره O-type را در شش خوشه ستاره ای متفاوت در فاصله شش هزار سال نوری مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

  نتایج بررسی ها نشان می دهد، بیش از 70 درصد از این ستاره های عظیم تشکیل دهنده سیستم های دوتایی هستند که در آن دو ستاره در مدار یکدیگر قرار می گیرند.

  ستارگان پر جرم O-type نقش کلیدی در تکامل کهکشان ها ایفا می کنند، اما می توانند رفتار خشن و افراطی در همنوع خواری از خود بروز دهند که با بلعیدن گازهای ستاره همسایه و تبدیل شدن به یک ستاره خون آشام غول پیکر همراه است.

  «سلما دمینک» از محققان موسسه علوم تلسکوپ فضایی در بالتیمور تأکید می کند: یافتن این تعداد ستاره عظیم و پر جرم برای محققان بسیار جالب توجه بود، اما بیش از همه رابطه خشونت بار دو ستاره کنار هم و تبدیل شدن به یکی از آنها به ستاره خون آشام باعث حیرت محققان شد.

  «دمنیک» می افزاید: اگر 70 درصد از ستارگان پر جرم رفتاری مشابه داشته باشند، باید شیوه بررسی این ستارگان بطور کامل تغییر پیدا کند.

  این ستارگان پر جرم با انفجارهای شدید مانند فروپاشی هسته ابرنواخترها یا انفجارهای اشعه گاما به زندگی خود پایان می دهند.

  نتایج این یافته جدید در مجله Science‌ منتشر شده است.

  ویدئوی ضمیمه شده را مشاهده نمایید.  مطالب علمی | علمی
  نام منبع: ایسنا
  شماره مطلب: 78
  دفعات دیده شده: 723 | آخرین مشاهده: 3
تصاویر مرتبط
ضمائم