چرا مدرسه اینترنتی ثمین؟

شبكه هوشمند آموزش (iranischool.com) كه با همكاري گروه مهندسی ثمین و مرکز آموزش های راه دور وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازي شده است، يكي از فعاليتهاي مورد نظر براي ارتقاي سطح آموزشي فرزندان کشورمان مي‌باشد و در نظر دارد با روش‌هاي نوين آموزشي، دوره‌هاي آموزش غيرحضوري خود را جهت استفاده دانش اموزان جمهوري اسلامي ايران برگزار نمايد. اين دوره‌ها ويژه دانش‌آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم است كه بصورت اختصاصي برگزار‌مي‌گردد. اين طرح، ارائه بسته‌هاي آموزشي چندرسانه‌اي، پرتال پشتيباني با خدمات متنوع آموزشي از طريق اينترنت‌ آزمون‌هاي الكترونيكي آنلاين، مسابقات و سرگرمي‌هاي علمي و فرهنگي را دربرمي‌گيرد.

در ضمن این امکان برای دانش اموزان خارج از کشور می باشد که با تحصیل خود در این مدرسه مدرک رسمی اموزش و پرورش کشور ایران را دریافت نمایند.

ارتباط با ما
 • آدرس: تهران - خ ستارخان - خ شهرآرا - روبروی ک 18 - پ 163
 • تلفن: 88244902
 • تلفن: 44064273
 • تلفن: 44093604
 • ایمیل: support[@]iranischool[dot]com
جزییات مطلب
 • يادگيري الكترونيكي (E- Learning) چيست؟ 2 1395 5:58


  یادگیری الکترونیکی بهره‌گیری از فناوری ارتباطات و اطلاعات با هدف ایجاد تسهیل در فرایند آموزش و رفع محدودیت‌ها و نقاط ضعف آموزش سنتی در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی آن است.

  به عبارتی منظور از E-Learning یا یادگیری الکترونیکی بهره‌گیری از ابزار‌های الکترونیکی مانند کامپیوتر، اینترنت، دیسک‌های چندرسانه‌ای، نشریات الکترونیکی، خبرنامه‌های مجازی و نظایر این هاست که با هدف کاستن از رفت و آمدها، صرفه جویی در وقت و هزینه و در ضمن یادگیری بهتر و آسان‌تر صورت می‌پذیرد.

  سیستم هایی که امکان این نوع شیوه ­ی آموزش را فراهم می آورند بسیار متنوع هستند و آنچه در مرحله­ ی اول مهم است آگاهی علاقه‌مندان از انواع این سیستم‌ها و انتخاب صحیح و نحوه­ ی درست استفاده از آنهاست. این سیستم‌ها گاهی می‌توانند جایگزین کلاس‌های حضوری باشند و در عین حال برای افراد سخت کوش و علاق­ه مند می‌توانند مکمل کتاب و کلاس باشند. در یک جمله می‌توان گفت:

  E-Learning آوردن یادگیری برای مردم است به جای آوردن مردم برای یادگیری

  هرچند E-Learning از فناوری شبکه گسترده جهانی (World Wide Web) بهره می‌گیرد، ولی به هیچ وجه به آن محدود نمی‌شود. در عرصه­ ی یادگیری الکترونیکی، علاوه بر آموزش بر مبنای وب، آموزش غیرحضوری، آموزش از راه دور، بازآموزی، خودآموزی و آموزش بر مبنای رایانه (CBT) نیز می‌توانند مطرح شوند.

  رمز موفقیت E-Learning در شیوه ارائه مطالب، نوع محتوا و نحوه­ ی عرضه آن می باشد. در این روش از اغلب مسائل موجود در آموزش‌های سنتی نظیر: سخنرانی‌های یکطرفه، تعامل و ارتباط ضعیف با فراگیران، اجتناب می‌گردد. با استفاده از نرم افزارهای مربوط به سیستم‌های یادگیری الکترونیکی می‌توان به سرعت محیط‌های آموزشی مؤثر و کارا را با بهره‌گیری از عناصر متفاوت آموزشی ایجاد کرد.

  به طور معمول در این روش محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا، تصویر و متن ارائه می شود که می‌توان با بهره گیری از ارتباطات دوسویه بین فراگیران و استاد، کیفیت ارائه­ ی دوره آموزشی را به بالاترین سطح خود رساند.  یادگیری الکترونیک | عمومی
  شماره مطلب: 106
  دفعات دیده شده: 513 | آخرین مشاهده: 21
تصاویر مرتبط