سوالات متداول

جهت ارتباط با مدرسه می توانید با شماره ایران 21-44070730 تماس حاصل فرمایید.

مدرسه آموزش ازراه دور ثمین در ترم های مهر ماه، بهمن ماه و تابستان دانش آموز می پذیرد .بنابراین فرآیند ثبت نام در تمام طول سال امکان پذیر می باشد.

دانش آموزانی که در خارج از کشور زندگی می کنند و امکان دسترسی به مدرسه ایرانی را ندارند و یا به هر دلیلی امکان حضور در مدرسه ایرانی را ندارد.
دانش آموزانی که به هر دلیل ترک تحصیل کرده و اکنون تمایل به ادامه تحصیل دارند.
دانش آموزانی که به هر دلیل مجبور به ترک ایران شده و برای ادامه تحصیل تمایل به دریافت مدرک از وزارت آموزش و پرورش ایران را دارند.

مدارک عمومی جهت ثبت نام:
تکمیل نمون برگ های ثبت نام
تصویر صفحه اول شناسنامه دانش آموز (و صفحه توضیحات)
تصویر کارت ملی برای دانش آموزان متولد سال 68 و قبل
تصویر کارت ملی و شناسنامه پدر و مادر دانش آموز
6 قطعه عکس 4×3

هزینه های خدمات اصلی براساس نرخ مصوب وزارت آموزش و پرورش در هر سال تعیین می شود.
شیوه آموزش به صورت آموزش الکترونیکی E-learning بوده و منابع آموزشی از طریق سایت مدرسه اینترنتی ثمین در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و دانش آموز طی برنامه اعلام شده از سوی پشتیبان های آموزشی، مطالب درسی را مطالعه نموده و تکالیف هفتگی را حل و برای پشتیبان مربوطه ارسال می کند. همچنین کلاس های آنلاین جهت آموزش و رفع اشکال مطالب درسی مطابق برنامه هفتگی برگزار می شود.
دانش آموز می بایست ویزای اقامت در کشور مورد نظر را دارا باشد. (حداقل برای یک ترم)
یک سال تحصیلی شامل نیمسال اصلی و دوره تابستانی می‌باشد. در پایان هر نیمسال امتحانات پایانی بعمل می‌آید .
بعد از پایان تحصیل، مدرک تحصیلی با تأیید وزارت آموزش و پرورش تحویل دانش آموز می گردد.
برنامه امتحانی هر ترم حدوداً 1 ماه زودتر برای دانش آموزان ارسال می گردد و در تاریخ مشخص شده با مراجعه به مدرسه ایرانی موجود در کشور محل سکونت، امتحانات برگزار می شود.
فنی و حرفه ای خیر، ولی دروس عمومی در رشته های مشخص شده آموزش و پرورش در شاخه کار و دانش، ارائه می گردد اما دروس مهارتی باید در مراکز آموزش مهارتی مورد تأیید در این رشته ها گذرانده شود.
نمرات مستمر که شامل تعامل دانش آموز و پشتیبان در حل تکالیف و نمره امتحان میان ترم می باشد در نمره پایانی نقش مستقیم دارد.
بله- مطابق قوانین موجود دانش آموزان، می توانند با ثبت نام و تحصیل در مدرسه الکترونیکی ثمین از معافیت تحصیلی تا سن 24 سالگی، در مقطع پیش دانشگاهی استفاده نمایند.
X