حضور در مدرسه ایرانی در ترکیه

مدرسه ایرانی در ترکیه

چرا مدرسه ایرانی در ترکیه، مورد استقبال ایرانیان مقیم ترکیه واقع نشده است؟

اگر برای انجام ماموریت کاری یا ادامه تحصیل والدین، به کشور ترکیه، مهاجرت کرده‌اید، نگران ادامه تحصیل و دریافت دیپلم از مدارس ایرانی نباشید! با فرایند آموزش آنلاین، از تحصیل و یادگیری، هیچگاه فاصله نخواهید گرفت!

همانطور که می‌دانید، مدرسه ایرانی در ترکیه، برای مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد، اما ممکن است برخی از دانش‌آموزان، شرایط حضور فیزیکی در مدارس را بنا به دلایل مختلف نداشته باشند. راه‌حل اساسی و منطقی در چنین شرایطی، شرکت در کلاس‌های آنلاین و آموزش از راه دور، مدارس آنلاین ایرانی است.

مدرسه ایرانی در ترکیه
چرا مدرسه ایرانی در ترکیه، مورد استقبال ایرانیان مقیم ترکیه واقع نشده است؟

امروزه، به واسطۀ شکل‌گیری سیستم آموزش از راه دور، بسیاری از محدودیت‌های جغرافیایی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی حذف شده است. شما در هر کجا از کرۀ زمین که باشید، به راحتی می‌توانید، با در اختیار داشتن یک دستگاه هوشمند مانند تبلت، گوشی همراه، لپ‌تاپ و همچنین اینترنت، در کلاس‌های درسی به صورت مجازی، شرکت کنید.

با به روز شدن سیستم‌های آموزش از راه دور و همچنین ارائۀ امکانات مدرن و محتواهای آموزشی با کیفیت، بیشتر والدین و دانش‌آموزان به جای ثبت نام در مدارس ایرانی در کشور ترکیه، در مدارس آموزش از راه دور ایرانی مانند مدرسه آموزش آنلاین ثمین، اقدام به ثبت نام دانش‌آموزان می‌کنند.

مسلماً با شرکت در کلاس‌های آنلاین، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، میزان یادگیری و رشد تحصیلی دانش‌آموزان افزایش خواهد یافت و آنها در طول روز، می‌توانند از آموزش اساتید به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

حضور در مدرسه ایرانی در ترکیه بهتر است یا ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور ایرانی؟

علی رغم تمام مُحَسَناتی که آموزش حضوری برای دانش‌آموزان و همچنین معلمان دارد، باز هم بسیاری از دانش‌آموزان علاقۀ زیادی به شرکت در کلاس‌های آنلاین و غیر حضوری دارند.

از سوی دیگر، بسیاری از معلمین و اساتید با بهره‌گیری از ابزارها و شیوه‌های نوین آموزشی در آموزش آنلاین، میزان بهره‌وری و بازدهیِ تحصیلی دانش‌آموزان را افزایش داده و همچنین باعث پیشرفت تحصیلی آنها در تمام مقاطع تحصیلی خواهند شد.

مدرسه ایرانی در ترکیه
حضور در مدرسه ایرانی در ترکیه بهتر است یا ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور ایرانی؟

در مدارس آموزش از راه دور، تعامل و ارتباط سازنده‌ای میان دانش‌آموزان و معلمین وجود دارد و همین ویژگی، باعث خواهد شد تا دانش‌آموزان با کیفیت بهتری، دروس خود را مطالعه کنند و در امتحانات نیز با انگیزه و تمرکز بیشتری شرکت کنند. در آموزش حضوری دانش‌آموزان تنها به کتب درسی، جزوات و نکات ذکر شده از سوی معلمین دسترسی داشتند اما با شرکت در کلاس‌های آنلاین، علاوه بر منابع ذکر شده، از ویدیوهای آموزشیِ ضبط شده و همچنین تصاویر مرتبط با مباحث درسی نیز بهره‌مند خواهند شد.

محتواهای آموزشی که از سوی مدارس آنلاین ایرانی مانند مدرسه آموزش مجازی ثمین (iranschoo.com) به دانش‌آموزان ایرانی خارج از کشور ارائه می‌شود، بسیار متنوع، با کیفیت و کاربردی می‌باشند که هر دانش‌آموز متناسب با سال تحصیلی خود، می‌تواند از ویژگی‌های هر محتوا بهره‌مند شود.

ساعت‌های آموزشی که دانش‌آموزان در آموزش مجازی انتخاب می‌کنند، به صورت اختیاری است و هیچ محدودیتی جهت شرکت در کلاس‌های آنلاین وجود ندارد. در حالی که در شیوۀ آموزش سنتی و حضوری، محدود به مکان و زمان مشخص خواهید شد. در چنین شرایطی، اغلب والدین با توجه به بالا بودن هزینه‌های رفت و آمد در ترکیه، اقدام به ثبت نام فرزندان خود در مدارس آموزش از راه دور می‌کنند.

اگر شما نیز از آن دسته دانش‌آموزانی هستید که شرایط حضور فیزیکی در مدرسه ایرانی در ترکیه را ندارید، حتماً در مدرسه آموزش مجازی ثمین (iranschool.com) ثبت نام کنید تا از خدمات ارزندۀ این مدرسه، به صورت آنلاین بهره‌مند شوید.

مدرسه ایرانی در ترکیه بهتر است یا ثبت نام غیر حضوری در مدرسه آموزش از راه دور ایرانی؟

ویژگی‌ها و مزایای مهمی که در مدرسه ایرانی در ترکیه وجود ندارد؟

در حالی که شما در کشور ترکیه اقامت دارید، می‌توانید به آسانی با ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور و آنلاین، از آموزش خواندن و نوشتن به زبان فارسی به شیوۀ صحیح برخوردار شوید.

پیش از آنکه در مدرسه ایرانی در ترکیه ثبت نام کنید، حتماً به مهمترین ویژگی‌های مدرسه آنلاین و آموزش از راه دور توجه نمایید تا در نهایت، تصمیم آگاهانه و دقیق برای ادامۀ تحصیل خود یا فرزندانتان بگیرید.

 • بکارگیری جدیدترین متدها و شیوه‌های آموزشی: در آموزش از راه دور و آنلاین، از جدیدترین و بهترین متدها و همچنین ابزارها و نرم افزارهای آموزشی استفاده خواهد شد.
 • افزایش میزان کیفیت یادگیری و درک عمیق مباحث درسی: با ارائۀ محتواهای بصری و چند رسانه‌ای (انیمیشن، تصویر،متن، صدا و . . .)، ذهن دانش‌آموزان به نکات آموزشی عنوان شده، تمرکز بیشتری خواهد داشت و همین ویژگی، باعث می‌شود تا مطالب ارائه شده، تا مدت‌ها در ذهن دانش‌آموزان ثبت شده و حفظ شوند.
 • تولید محتوای آموزشی به روز و جدید: همانطور که می‌دانید، محتوای درسی اغلب کتب چاپی، قدیمی می‌باشند و تغییر محتوای آموزشی برخی از کتب درسی به دلیل بالا بودن هزینۀ چاپ مجدد، برای متولیان و مدیران آموزش و پرورش چندان آسان نیست. در حالی که در آموزش از راه دور به ویژه برای ایرانیان مقیم خارج، از محتواهای آموزشی جدید و با کیفیت استفاده خواهد شد.
 • امکان استفاده از  قابلیت‌های رایانه و نرم افزارهای کاربردی: اگر در برخی دروس، معلمین، اساتید یا دانش‌آموزان نیاز به شبیه‌سازی یا محاسبات برخی مباحث درسی داشته باشند، می‌توانند به آسانی از نرم افزارهای کاربردی موجود در رایانه استفاده کنند.
 • ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان در هر ترم و میان‌ترم تحصیلی از سوی مدرسه آنلاین ثمین انجام خواهد شد و نتیجۀ آزمون نیز به صورت گزارش تحصیلی مُفصل به اولیای دانش‌آموزان ارسال خواهد شد. ضمن آنکه، پشتیبان آموزشی، برای اطلاع اولیا از وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان، یک گزارش جامع برای آنها ارسال خواهد کرد. دانش‌آموزان نیز در پایان هر ترم می‌توانند نظرات خود را نسبت به معلمان، مدرسه و حتی سیستم آموزش آنلاین ثمین اعلام کنند.
مدرسه ایرانی در ترکیه
ویژگی‌ها و مزایای مهمی که در مدرسه ایرانی در ترکیه وجود ندارد؟
 • نظارت کامل بر روند عملکرد دانش‌آموزان و میزان مشارکت آنها در کلاس، یکی دیگر از قابلیت‌های مهم آموزش از راه دور است. در طول دورۀ تحصیلی، علاوه بر نظارت کامل بر امتحانات و نمرات دریافتی دانش‌آموزان، شرایط برقراری ارتباط با معلمین یا پشتیبان آموزشی در هر ساعت از شبانه‌روز برای دانش‌آموزان فراهم خواهد شد.

به جای آنکه به مدرسه ایرانی در ترکیه، به صورت حضوری مراجعه کنید، با صرف هزینه، زمان و انرژی کمتر، در مدرسه آموزش آنلاین ثمین (iranschool.com) ثبت نام کنید و مطمئن باشید! با برترین و جدیدترین شیوه‌های آموزشی، مباحث درسی را به شکل عمیق و کاربردی فرا خواهید گرفت.

11 نظرات

 • عرفان

  21 تیر 1401 - 9:10 ق.ظ

  محتواتون فوق العاده بود

  • admin

   21 تیر 1401 - 9:34 ق.ظ

   ممنون از شما

 • حسین

  21 تیر 1401 - 9:29 ق.ظ

  عالی بودین

  • admin

   21 تیر 1401 - 9:34 ق.ظ

   ممنون از شما

 • ابولفضل

  21 تیر 1401 - 9:30 ق.ظ

  من پسرم رو بعد از مهاجرت حتما در مدرسه شما ثبت نام میکنم

  • admin

   21 تیر 1401 - 9:34 ق.ظ

   در خدمت شما هستیم

 • شهین

  21 تیر 1401 - 9:32 ق.ظ

  من برای اطلاعات عمومی داخل اینترنت سرچ گردم و با مدرسه شما اشنا شدیم
  خدماتتون فوق العاده است

  • admin

   21 تیر 1401 - 9:34 ق.ظ

   ممنون از شما باعث افتخاره ماست

 • فرهاد

  10 مرداد 1401 - 10:11 ب.ظ

  امتحانات نهایی دوازدهم چگونه برکزار می شود؟ آنلاین یا حضوری؟

  • admin

   11 مرداد 1401 - 3:58 ب.ظ

   امتحانات نهایی نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود.

 • محیا

  5 شهریور 1401 - 12:57 ق.ظ

  دختر من از اول مهر تو مدرسه شما درس می خونه
  واقعا از خدمات دهی شما در این مدت من خیلی راضی بودم

پیام بگذارید

X