تحصیل آنلاین و مزایای آن

تحصیل آنلاین و مزایای آن

تحصیل آنلاین

هر چند در دو دهه اخیر در گوشه و کنار دنیا، روش تحصیل آنلاین وجود داشت، اما تعداد افرادی که به این روش روی می آوردند یا آن را امتحان می کردند، بسیار اندک بود. با شیوع اپیدمی کرونا در یک سال و نیم گذشته، اهرم ترس و اجبار، باعث فراگیری این روش در کل دنیا شد و میلیون ها دانش آموز و دانشجو مجبور شدند به تحصیل آنلاین تن دهند.

شاید در ابتدا برای افرادی که از محیط های آموزشی سنتی به این محیط های مدرن و مجازی وارد می شدند، فضا کمی عجیب و نامانوس بود، اما دیری نگذشت که افراد به آن عادت کرده و از آن لذت بردند. در واقع کووید-19، باعث انقلابی بسیار بزرگ در سیستم آموزشی جهان شد. امروز می خواهیم در رابطه با تحصیل آنلاین و مزایای آن با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

تحصیل آنلاین چیست؟

دانش آموزان بسیاری در جهان، مجبور شدند در دوران کرونا به صورت آنلاین تحصیل کنند.

تحصیل آنلاین، همان تحصیل سنتی است، با این تفاوت که در کلاس های آنلاین، محیط و ابزارهای آموزشی مجازی و مدرن شده اند و خبری از میز و نیمکت فیزیکی نیست.

دانش آموزان و دانشجویانی که از روش تحصیل آنلاین استفاده می کنند، در هر جا و مکانی که باشند، با اتصال به اینترنت می توانند در کلاس های آنلاین حضور داشته و از مطالب آموزشی آن که به صورت دوره های کاملاً مجازی ارائه می شوند، استفاده کنند. بسیاری افراد، تحصیل آنلاین را به تحصیل سنتی ترجیح می دهند، زیرا مزایای ویژه ای را در این روش تحصیلی می بینند که به راحتی نمی توانند از آنها چشم پوشی کنند.

فراگیری ویروس کرونا باعث بسته شدن مدارس و دانشگاه های بسیاری از کشورها شد. امروز بیش از 1.2 میلیارد دانش آموز و دانشجو در سراسر جهان، کم و بیش از روش تحصیل آنلاین استفاده می کنند تا نه تنها از تحصیل عقب نمانند، بلکه سلامتی خود و عزیزانشان را نیز تامین کنند.

READ  شرایط حضور در مدرسه ایرانی در آمریکا آسان تر است یا مدرسه آموزش آنلاین ایرانی؟

اینکه بعد از پاندمی، کلاس های سنتی دوباره برگزار خواهد شد یا خیر، سوالی است که به سادگی نمی توان جوابی برای آن آورد. اما بدیهی است که روش تحصیل آنلاین همچنان پا برجا خواهد ماند و مستقلاً مسیر خود را ادامه خواهد داد.

مزایای تحصیل آنلاین نسبت به روش سنتی

تحصیل آنلاین، مزایای زیادی نسبت به روش سنتی تحصیل دارد.

انتخاب بین دو روش تحصیل آنلاین یا تحصیل به روش سنتی، یک امر کاملاً شخصی است. بسیاری افراد، تحت هر شرایطی محیط های سنتی را به محیط های مدرن ترجیح می دهند. مثلاً دوست دارند صبح ها، خواب آلود ساعتها در ترافیک خیابانها یا ازدحام مترو وقت صرف کنند تا خود را به کلاس درس برسانند.

از نزدیک و حضوری با دوستان، استاد یا معلم خود معاشرت کنند، کلی کتاب و جزوه با خود جا به جا کنند و در کتابخانه قدم بزنند و از نزدیک کتاب ها را ورق بزنند. البته همه اینها زیباست. اما تحصیل آنلاین مزایایی دارد که شاید برای بسیاری افراد، فرصت های ایده ال تری را پدید آورد. از جمله:

  • مرزهای جغرافیایی کم رنگ می شوند

صرف نظر از اینکه شما دانشجو هستید یا دانش آموز، می توانید از شرایط تحصیل آنلاین در شهر یا کشوری دیگر بهره ببرید، بدون اینکه حتی یک قدم پای خود را از خانه بیرون بگذارید. مثلاً در ایران زندگی می کنید، اما در یکی از بهترین دانشگاه های انگلیس به صورت آنلاین تحصیل می کنند و یا به ترکیه مهاجرت کرده اید، اما فرزندانتان در یکی از بهترین مدارس اینترنتی ایران تحصیل می کنند.

READ  آیا با 6 چالش حضور در مدرسه ایرانی در هند آشنا هستید؟
  • کاهش چشمگیر هزینه ها

در تحصیل آنلاین، هزینه های زمانی و مالی نسبت به تحصیل سنتی بسیار کمتر است. اولاً نیازی به صرف زمان و هزینه برای رفت و آمد به کلاس درس ندارید، دوماً هزینه های برپایی کلاس مجازی نیز به مراتب از کلاس حضوری پایین تر است. زیرا محدودیت کمتری برای ثبت نام آنلاین وجود دارد، در نتیجه هزینه ها سرشکن می شود.

  • شرایط بهتر برای افراد شاغل

فرقی نمی کند که خودتان دانشجو شاغل هستید و یا والدین شاغلی هستید که همیشه دغدغه تحصیل حضوری فرزندانتان را داشته اید. برای دانشجویان شاغل، تحصیل آنلاین بهترین فرصت است که بتواند هم به درس و هم به شغلشان بپردازند، بدون اینکه مجبور به انتخاب یکی از آن دو باشند. برای والدین شاغل نیز تحصیل آنلاین فرزاندانشان بهترین گزینه است.

زیرا نه نیازی به عجله برای به مدرسه بردن و به خانه آوردن آنها دارند، نه اگر ماموریت های کاری به آنها خورد، باید برای پذیرفتن آنها دودل شوند. هر جایی که باشند، می توانند همراه با خانواده خود سفر کنند، بدون اینکه کوچکترین خللی در تحصیل فرزندانشان ایجاد شود.

  • دسترسی به منابع یادگیری بیشتر
در تحصیل آنلاین، فرد به منابع یادگیری بیشتر و مدرن تری دسترسی دارد.

اینترنت، دسترسی به منابع یادگیری زیادی را برای افراد راحت کرده است. در نتیجه در حین تحصیل آنلاین، افراد امکان جستجو در اینترنت و بررسی مطالب مرتبط زیادی را دارند که این مسئله در سطح و کیفیت یادگیری آنها تاثیر شگرفی خواهد گذاشت و با ذهن بازتری مطالب را فرا خواهند گرفت.

  • امکان دریافت مدارک معتبر تحصیلی بین المللی

با تحصیل آنلاین، امکان دریافت مدارک معتبر تحصیلی با استانداردهای بین المللی از هر کشوری که بخواهید وجود دارد و در هر زمان و مکانی که باشید، می توانید از مدارس و یا دانشگاه های دلخواه تان مدارک معتبر تحصیلی خود را دریافت کنید، بدون اینکه نیاز باشد شخصاً در محل حضور داشته باشید.

READ  مدرسه ایرانی در اتریش و چالش و سختی های ثبت نام در آن

هر چند تحصیل آنلاین، معایبی نیز دارد، از جمله اینکه امکان تقلب یا پرتی حواس در این روش، نسبت به روش سنتی بیشتر است، اما کفه مزایای آن به مراتب سنگین تر از معایب آن است. برای کنترل موارد این چنینی نیز راه حل های مختلفی، همچون پشتیبانی و پیگیری دائمی دانش آموزان توسط آموزگاران برای ارتقا کیفی یادگیری آنها، وجود دارد. افرادی که از فناوری مناسب (مثل اینترنت پرسرعت و کامپیوتر خوب) برخوردار باشند، بهینه ترین استفاده را از این روش تحصیلی خواهند کرد.

کلام آخر

مدرسه اینترنتی ثمین (iranischool.com)، از جمله معتبرترین مدارس آموزش های مجازی بین المللی ایران و بهترین گزینه برای تحصیل آنلاین فرزندان شماست که در سال 1383 فعالیت خود را آغاز نمود و مجوز رسمی از آموزش و پرورش ایران دارد. خدمات این مدرسه مختص دانش آموزان ایرانی خارج از کشور است که قصد دریافت مدارک معتبر ایرانی را دارند.

این مدرسه با همکاری تیمی از بهترین متخصصین جوان و با استفاده از نوین ترین شیوه های آموزشی روز دنیا، دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی را که خارج از ایران سکونت دارند یا به تازگی قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، به صورت غیرحضوری و آنلاین تعلیم داده و مدارک معتبر آموزش و پرورش ایران را به آنها تقدیم می نماید.

مدارک تحصیلی ایران در مقاطع دیپلم و پیش از آن، از اعتبار بالایی در مراجع بین المللی برخوردار است و در اکثر کشورهای مطرح جهان، از جمله کانادا قابل ترجمه و معادل سازی است. تحصیل آنلاین ، مرزها را از بین برده است و فرزندان شما هر جای دنیا که باشند، می توانند از آموزش های با کیفیت این مدرسه معتبر اینترنتی بهره مند شده و مدارک تحصیلی معتبر خود را در تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دیپلم، به صورت آنلاین دریافت نمایند.

راه های ارتباطی

پیام بگذارید

X